Yılmaz Özdil’den Kılıçdaroğlu destekçilerine: Türkiye’ye kumpas kurdular

Seçim sonrası alınan hezimetle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na eleştiri dozunu artıranlardan biri olan gazeteci Yılmaz Özdil, Kılıçdaroğlu’na ‘kazanacak aday’ diyenleri eleştirdi.

Yılmaz Özdil'den Kılıçdaroğlu destekçilerine: Türkiye'ye kumpas kurdular

ensonhaber.com

14-28 Mayıs seçimlerinin ardından, süreçten galibiyetle ayrılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, görevine 5 yıl daha devam edecek.

Seçim galibiyetine kesin gözüyle baktılar

Seçim öncesi ise muhalefet cephesinde, medya ve diğer yazılı kaynaklarda Kemal Kılıçdaroğlu kazanacak aday olarak gösterilmiş, gerek anketlerde, gerekse televizyon programlarında Kılıçdaroğlu’nun galibiyetine kesin gözüyle bakılmıştı.

Öyle ki, Kılıçdaroğlu’na genel başkan olarak hitap ediliyor, Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş, cumhurbaşkanı yardımcıları olarak görülüyordu.

Hatta Ekrem İmamoğlu, basın mensuplarına gönderdiği mesajda kendini cumhurbaşkanı yardımcısı ilan etmişti.

Seçimden çıkan hezimet sonrasında birçok muhalif, Kılıçdaroğlu’nun artık koltuğu bırakması gerektiğine dair yorumlarda bulunmuş, CHP’de değişim sesleri yükselmişti.

Yılmaz Özdil'den Kılıçdaroğlu destekçilerine: Türkiye'ye kumpas kurdular

“Kılıçdaroğlu’na ‘kazanacak aday’ diyenler, Türkiye’ye kumpas kurdu”

Muhalif gazetecilerden Yılmaz Özdil, seçim öncesi Kılıçdaroğlu’nu şişiren muhaliflere ateş püskürdü.

Kılıçdaroğlu’na amansız destek verenlerin Türkiye’ye kumpas kurduğunu belirten Özdil, sosyal medya hesabından şunları yazdı:

“Kılıçdaroğlu için “kazanacak aday” diyenlerin, medya marifetiyle buna inandıranların, Türkiye’ye nasıl bir kumpas kurduğunu herkes hazin bir şekilde gördü…”

“Hangi kalemlere, hangi yorumculara, hangi haberlere kaç para ödendiğini de açıklayın”

CHP’nin Ankara 54. Noterliği’ne gönderdiği fesihname hakkında da paylaşım yapan Özdil şöyle dedi:

“Türk basın tarihinin en hazin belgesi… Hangi kalemlere, hangi yorumculara, hangi haberlere kaç para ödendiğini de açıklayın, başka hangi kanallara para ödendiğini, hangi namuslu gazetecilerin bu sözleşme karşılığında işten kovdurulduğunu da açıklayın”