Tekirdağ’da öğrenciler depremzedelerin yaralarını sarmaya çalışıyor

Kahramanmaraş merkezli depremin ilk anından bu yana bölgeye yardım gönderen Tekirdağ’da meslek ve teknik lisesi öğrencileri, depremzedeler için battaniye ve kışlık kıyafet ile ekmek üretirken, okullar adeta birer fabrikaya dönüştü.

Tekirdağ'da öğrenciler depremzedelerin yaralarını sarmaya çalışıyor

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından 18 gün geçti. 

Asrın fekaletinin ardından 43 binden fazla vatandaş hayatını kaybetti. 

Binlerce vatandaşın hayatını kaybettiği depremin ardından geriye buruk hikayeler kaldı. 

Tek yürek olan vatandaşlar birbirlerinin yarasını sarmak için çabalıyor. 

Öğrencilerden depremzedelere yardım 

Tekirdağ’dan gönderilen yardımların yanı sıra bazı liselilerde depremzedeler için kışlık kıyafet, battaniye dikilirken bazı liselerde ise depremzedeler için ekmek üretiliyor.

Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde battaniye ve kışlık kıyafet üretilerek afet bölgesine gönderiliyor.

Süleymanpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde de ekmek fırını kurulurken, üretim faaliyetine başlayan ekmek fırınında üretilen ilk 5 bin ekmek deprem bölgesine gönderildi.

Vali öğrencileri ziyaret etti 

Vali Aziz Yıldırım ve eşi Güllühan Yıldırım, deprem bölgesinde kullanılmak üzere battaniye, kışlık kıyafet üretilen Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ve ekmek üretip deprem bölgesine gönderen Süleymanpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret etti.

Ziyaretleri sırasında Moda Tasarım Alanı Bölümünü gezen Vali Yıldırım, kıyafetlerin üretim süreci hakkında yetkililerden bilgi aldı.

“Depremin acılarını dindirecek, vatandaşlarımızın yaralarını saracağız”

Kıyafet üreten öğretmen, öğrenci ve gönüllülere hitaben bir konuşma yapan Vali Yıldırım şu şekilde konuştu: 

Çalışkanlığınız, fedakarlığınız, yüce gönüllüğünüz sebebiyle sizlere teşekkür ediyorum. Depremzede vatandaşlarımızın ekmek ihtiyacını karşıladınız. Sizleri tebrik ediyorum. Elinize sağlık. Hep birlikte depremin acılarını dindirecek, vatandaşlarımızın yaralarını saracağız.