Sinan Oğan, Kılıçdaroğlu ile alay etti: Kaybetse de kendisini başarılı buluyor

Sinan Oğan, Habertürk’te katıldığı programda muhalefetin düştüğü komik duruma değindi. Türk siyasetinde kimsenin kendisini başarısız bulmadığını belirten Oğan, Kılıçdaroğlu’nun da seçimi kaybetmesine rağmen kendisini başarılı bulduğunu söyledi.

ensonhaber.com

14-28 Mayıs seçimlerinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan zaferle çıktı.

Böylece Türkiye Yüzyılı başlamış oldu.

Seçimi kaybeden muhalefette ise koltuk savaşı sürüyor.

İkinci tura kalan seçimde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı destekleyen ATA İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan da, muhalefetteki taht kavgasına komik bir şekilde değindi.

“Seçimi kaybeden Kılıçdaroğlu da kendisini başarılı buluyor”

Habertürk kanalına katılan Oğan, “Türk siyasetinde kendisini başarısız bulan kimse yok” diyerek şu cümleleri kurdu:

“Kısıtlı imkanlarla ulaşılabilecek en başarılı noktaya ulaştık. Gerçi Türk siyasetinde kendisini başarısız bulan kimse yok. Seçimi kaybeden Sayın Kılıçdaroğlu da kendisini çok başarılı buluyor.”

Sinan Oğan, Kılıçdaroğlu ile alay etti: Kaybetse de kendisini başarılı buluyor

“Birinci turda seçimin bitmesini engellememe rağmen, AK Parti’den eleştiri görmedim”

Oğan sözlerine şöyle devam etti:

“Öncelikle şu hakkı teslim edeyim. Birinci turda seçimin bitmesini bizim adaylığımız engellemiş olmasına rağmen, AK Parti cenahından ben bir eleştiri almadım, açık söyleyeyim. Önceden anlaşmış falan da değiliz. Normalde Cumhur İttifakı’nın beni linçlemesi lazımdı. Ben seçimi ikinci tura götürerek Kılıçdaroğlu’na bir şans daha sağladım. Ama beni en çok onlar linç ediyor. Öyle saldırılar aldım ki bazı şeyleri burada söylemek istemiyorum.”