Osmaniye’de Mehmetçik ve depremzede çocukların moral maçı

Afet bölgesi ilan edilen Osmaniye’de depremzede vatandaşların geçici yaşam alanları kurulumundan sıcak yemek dağıtımına kadar ilgilenen Mehmetçik, bölgede bulunan çocukları unutmuyor.

Türkiye 6 Şubat’ta asrın felaketine uyandı… 

Yaşanan felaket 45 binden fazla can aldı. 

Yurdun dört bir yanından afet bölgesinde büyük bir mücadele ortaya koyan gönüllü vatandaşlar, gönderilen ihtiyaç malzemelerini depolayarak afetzedelere ulaştırıyor.

Depremzedeler, kurulan çadır ve konteyner kentlerde yeni yaşamlarına başladı. 

Devlet millet el ele 

Şimdilerde devlet-millet iş birliği ile sahada hummalı çalışmalar yürütülürken, depremzedelerin de yaraları sarılmaya başlandı.

Bunun yanı sıra deprem bölgelerinde asayişi sağlayan Mehmetçik depremzedelerin yaralarını sarmak için canla başla mücadele ediyor. 

Depremzedelere ihtiyaçlarını ulaştıran güvenlik güçleri, konteyner ve çadır kent kurulumunda, sıcak yemek dağıtımında, seyyar tuvalet yerleştirmede görev almaya devam ediyor. 

Osmaniye'de Mehmetçik ve depremzede çocukların moral maçı

Osmaniye’de ekipler sahayı bırakmıyor 

Osmaniye’de de ölüm ve yıkıma neden olan depremlerin ardından jandarma ve polis ekipleri, sahada hasarlı binaların güvenliğini sağlıyor.

Mehmetçik çocuklarla oyun oynadı 

Mahallelerde güvenliği sağlayan Mehmetçik ve polisler, çadır kentlerde de depremzede çocukları bir an olsun yalnız bırakmıyor.

Çocuklarla sık sık vakit geçiren, oyunlar oynayan güvenlik güçleri, onların yüzlerinde tebessüm oluşmasına vesile oluyor.

Zaman zaman Mehmetçiklerle futbol maçı da yapan çocuklar, onların sürekli kendileriyle ilgilendiğini ve güzel vakit geçirdiklerini kaydetti.

Şehirde 3 bin 311 ağır hasarlı

Öte yandan, deprem nedeniyle şehirde 3 bin 311 ağır hasarlı, 12 bin 389 az hasarlı ve 352 acil yıkım kararı olan bina bulunduğu ifade edildi.

Osmaniye'de Mehmetçik ve depremzede çocukların moral maçı
Osmaniye'de Mehmetçik ve depremzede çocukların moral maçı
Osmaniye'de Mehmetçik ve depremzede çocukların moral maçı