Osman Aşkın Bak: KYK yurtlarında 1 milyon öğrenci hedefimiz var

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Gaziantep’te Hasan Kalyoncu Üniversitesi mezuniyet töreninde yaptığı açıklamada, “Önümüzdeki yıl için KYK yurtlarında 1 milyon öğrenci hedefimiz var” dedi.

Osman Aşkın Bak: KYK yurtlarında 1 milyon öğrenci hedefimiz var

ensonhaber.com

Üniversite sınavlarının tamamlanmasının ardından öğrenciler üniversite maratonuna start verecek.

Bu kapsamda ailesinden ayrı şehirlerde okuyacak üniversite öğrencileri için KYK yurtları büyük önem arz ediyor.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nin mezuniyet törenine katıldı.

Törene Bakan Bak’ın yanı sıra, Gaziantep Valisi Kemal Çeper, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Kalyon Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Kalyoncu, milletvekilleri, kurum müdürleri, öğrenciler ve velileri katıldı.

“Gençlerle bir arada olmaktan memnuniyet duyuyorum”

Bakan Bak, Hasan Kalyoncu Üniversitesinin (HKÜ) mezuniyet töreninde yaptığı konuşmada, gençlerle bir arada olmaktan memnuniyet duyduğunu dile getirdi.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, mezun olan öğrencileri tebrik ederek, gençlerin Türkiye’nin yarınlarında önemli görevler üstleneceğini söyledi.

Hedef 1 milyon

Kredi Yurtlar Kurumu yurtları ile ilgili ciddi hazırlıklar içerisinde olduklarını kaydeden Bakan Bak, 1 milyon öğrenciyi misafir etmeye çalıştıklarını söyledi.

Osman Aşkın Bak: KYK yurtlarında 1 milyon öğrenci hedefimiz var

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak

“Bizim bakanlığımız gençliğimizin bakanlığı”

Gençlerle gurur duyduğunu ifade eden Bak şunları söyledi:

Gelişen, büyüyen, güçlü Türkiye için gençlere ihtiyacımız var. Ülkemiz gelişiyor, Sayın Cumhurbaşkanı’mız önderliğinde Türkiye Yüzyılı kabinesinde gençlerimize hizmet etmek için yola çıktık. Bizim bakanlığımız gençliğimizin bakanlığı. Biliyorsunuz yurtlarda 1 milyona yakın öğrencimizi misafir etmek için hazırlık yapıyoruz. Geçtiğimiz yıl 870 bin öğrenci, kredi yurtlar kurumundan istifade etti. Onlara burs verdik, kredi verdik, destek verdik; onların üniversite hayatlarını kolaylaştırdık. İnşallah bu hizmetimize devam edeceğiz.