Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Ekrem İmamoğlu açıklaması: Görevine devam edecek

CHP’de Ekrem İmamoğlu’nun başlattığı ‘değişim’ çağrıları sürerken CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu katıldığı canlı yayında İmamoğlu hakkında net konuştu. Kılıçdaroğlu, “İmamoğlu görevine devam edecektir” dedi.

ensonhaber.com

Cumhurbaşkanlığı seçiminin ardından CHP’de başlayan ‘değişim’ rüzgarları dur durak bilmiyor.

‘Değişim’ vurgusu ile yola çıkan ve birçok kez dile getiren İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu bu çağrısını yineledi.

CHP’de kazan kaynıyor

CHP’de liderlik kavgası sürerken CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ise ‘değişimden’ kendini muaf tutarak partide revizyonda gitti.

MYK üyeleri istifalarını verirken başdanışmaların hepsi görevden alındı.

CHP, Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu yanlıları olarak ikiye bölünmeye doğru giderken Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ekrem İmamoğlu’na karşı koltuğunu koruma derdinde.

Canlı yayına çıktı

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu seçim hezimetinin ardından ikinci defa ekran karşısına çıktı.

Kemal Kılıçdaroğlu, CHP’ye yakınlığıyla bilinen TELE1 kanalının canlı yayın konuğu oldu.

Kılıçdaroğlu canlı yayında Ekrem İmamoğlu’nun sorusuna net bir cevap vererek İmamoğlu’nun önünü bir kez daha kesti.

“İmamoğlu görevine devam edecektir”

CHP Lideri, “İBB’yi asla AK Parti’ye teslim etmem, İmamoğlu görevine devam edecektir.” dedi.

“Tartışma bitmiştir, önümüze bakacağız”

Kemal Kılıçdaroğlu’nun canlı yayında Ekrem İmamoğlu’na yönelik ifadeleri şu şekilde:

Herkes cumhurbaşkanı adayı olabilir. İmamoğlu da aday olabilir. Şirketler ayrıdır. Partiler ayrıdır. Ekrem Bey elbet de aday olabilir, başarılı bir isimdir. Son seçimler biz 22 ilçeyi aldı. O ilçeler ve İBB Meclisi alınır. Ama ben asla ve asla halkın oylarıyla alınmış bir belediyeyi AK Parti’ye teslim etmem! Yani Ekrem İmamoğlu görevine devam edecektir… Düşüncemi açıkladım, tartışma bitmiştir. Önümüze bakacağız.

“Bir kişinin iradesiyle değişim olmaz”

Kılıçdaroğlu kendisine yöneltilen ‘değişim olacak mı’ sorusuna ise şu yanıtı verdi:

Değişimin bayraktarlığını yapan partiye nasıl değişimin önünü aç dersiniz. CHP’nin kuruluş felsefesi budur. Çağdaş uygarlık dinamik bir kavramdır. Biz bunu yapmak zorundayız, parti parti olmaktan çıkar. Kendi kuralları içinden olacak. Bir kişinin iradesiyle değişim olmaz. Değişim olacak neden olmasın, hukuki zeminde olması lazım. Kurultayı yaparsınız adaylar çıkar, ben kısmen tıkayan geçmişte yapılan tüzük değişikliklerini de hayata geçiren bir kişiyim. her eleştiriyi değerlendirmek genel başkanların görevidir.