Kağıthane Devlet Hastanesi tahliye ediliyor

Sağlık Bakanı Koca’nın mesajının ardından çalışmalar devam ediyor. Kamyona yüklenen malzemeler Seyrantepe Yerleşkesi’ne sevk edildi.

Binaların depreme dayanıklılığının araştırılması kapsamında hastaneler de yer alıyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, çalışmaların ülke genelinde yürütüldüğünü söylemişti.

Koca, Kağıthane Devlet Hastanesi’nin, Seyrantepe Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne taşınarak hizmete devam edeceğini duyurmuştu.

Tahliye çalışmaları hız kazandı

Seyrantepe Yerleşkesi’nde hizmete devam etmesi kararlaştırılan söz konusu hastanede tahliye çalışmaları devam ediyor.

Depreme dayanıklılık araştırması sonucu başlatılan tahliye süreci bugün de sürdü.

Malzemeler kamyona yüklendi

Hastanenin acil kapısı önüne getirilen kamyona yüklenen malzemeler, belirtilen yerleşkeye taşınıyor. Taşınma sürecinin yaklaşık 10 gün sürmesi bekleniyor.

Birkaç gün içinde tamamlanacak

Ülke genelinde sağlık tesislerinin depreme mukavemeti konusunda harekete geçtiklerini belirten Bakan Koca, şöyle demişti:

Depreme dayanıklılık araştırma çalışmaları, ülke genelinde yürütülmektedir. Bu çerçevede İstanbul Kağıthane devlet hastanemiz, Seyrantepe Şişli Hamidiye Etfal eğitim ve araştırma hastanemize taşınarak hizmete devam edecektir.

Taşınma işlemi, birkaç gün içinde tamamlanacaktır. Benzer çalışmalarımız devam edecektir ve bu taşınma durumlarını bilgilendirme çabası içerisinde olacağım.

“Vatandaşlarımızın tedirgin olacağı bir durum yok”

Ayrıca bildiğiniz gibi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi için de hem hizmetin devamı hem de kıymetli bilim insanlarımızın hizmete devam edebilmeleri için de gayret ve çaba içerisindeyiz.

Vatandaşlarımızın bu dönemde tedirgin olmaması ve bu anlamda açıklamaları dikkatle takip etmelerini önemsiyorum. Vatandaşlarımızın tedirgin olacağı bir durum söz konusu değil.