Hulusi Akar’dan Millet İttifakı’na: ‘Terörle birlikte yürüyüp aynı otobüse biniyorlar’

Seçim çalışmaları kapsamında Kayseri’de bir dizi ziyaretlerde bulunan Milli Savunma Bakanı Akar, burada, “Millet İttifakı’nın içindekiler vatan, millet, terörle mücadele konularında daha önce bizler gibi düşünen insanlardı. Bir koltuk için buna değer m.” dedi.

AA & Ensonhaber

Seçim öncesi milletvekili adayları da ziyaretlerini sürdürüyor.

Milli Savunma Bakanı ve AK Parti Kayseri milletvekili adayı Hulusi Akar da bu kapsamda sahada çalışmalarına devam ediyor.

Bu kapsamda Akar, Kartal Şehitliği ile Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği’nin Kayseri şubelerini ziyaret etti.

Şehit mezarlarına karanfil bırakan ve dua okuyan Akar, burada şehit aileleri ile görüştü.

Ardından Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği ile Türkiye Muharip Gaziler Derneğinin Kayseri şubelerine geçen Akar, bayram tebriğinde bulundu.

Şehit ve gazilerin kanlarını yerde bırakmadıklarını, ailelerinin gözyaşlarının hesabını sorduklarını, sormaya devam ettiklerini vurgulayan Akar, terörle mücadeledeki kararlı duruş sayesinde önemli kazanımların elde edildiğini kaydetti.

“Teröristlerle görüşüp cesaretlendiriyorlar”

Bu kazanımların korunmasının önemine dikkati çeken Akar, şunları söyledi:

Son zamanda bir zihniyet ortaya çıktı. Teröristlerle görüşüyor, konuşuyor, anlaşıyor, birtakım sözler veriyor, taahhütlerde bulunuyorlar. Teröristleri cesaretlendiriyorlar. Çökme noktasında olduğu görülmesine rağmen bu zihniyetin yaptıkları, teröristlere karşı destek sağlayıcı söylem ve eylemleri milletimiz tarafından yakından izleniyor. Bu söylemlere asil milletimizin itibar etmeyeceğine tüm kalbimizle inanıyoruz. Bugüne kadar terörle mücadelede sağlanan bu kazanımların kaybedilmesine bu millet asla tahammül göstermez. Bu, bekamızı tehlikeye sokmak, mücadeleyi sıfırlamak demektir. Bunun ülkemize, milletimize açacağı bela büyüktür. ‘Teröristlerin, terörist elebaşının serbest bırakılması’, ‘terörle mücadelenin durdurulması’ gibi söylemlerin kabul edilmesi mümkün değil.

Milli Savunma Bakanı Akar'dan otobüs benzetmesiyle

“Teröristlerle arasına mesafe koymayanlara milletimiz itibar etmeyecek”

Bu tür söylemleri kabul edilemez olarak nitelendiren Akar, “Teröristlerle işbirliği yapanlara, teröristlerle arasına mesafe koymayanlara, onlarla görüşenlere milletimiz itibar etmeyecektir.” dedi.

“Terörle birlikte yürüyorlar, aynı otobüse biniyorlar”

Teröristlerle birlikte yürüyenlerin, bir ittifakla işbirliği yaptığını ifade eden Akar, şunları kaydetti:

Sonuçta terörle birlikte yürüyorlar, aynı otobüse biniyorlar. Bir otobüsün önünde teröristler, ortasında bir parti, onun da arkasında ittifaktaki diğer partiler oturuyor. Yani Millet İttifakı oturuyor. Millet İttifakı’nın içindekiler vatan, millet, terörle mücadele konularında daha önce bizler gibi düşünen insanlardı. Şimdi ne oldu? Bir koltuk için buna değer mi, anlamakta güçlük çekiyoruz. Bu bizim için büyük bir endişe kaynağı. Fakat bizim için teminat milletimizin feraseti. Allah’ın izniyle milletimizin bunlara izin vermeyeceğine, terörle mücadele konusunda tekrar başa dönülmesine göz yummayacağına inanıyoruz.

“Size ne kadar saygı göstersek azdır”

Öte yandan Bakan Akar, Kayseri Büyükşehir Belediyesi Hacı Rukiye Gazioğlu Huzurevi’ne de bir ziyaret gerçekleştirdi.

Huzurevi sakinlerinin bayramını kutlayan, onlara karanfil veren Akar, “Herkesin büyüğüne saygı göstermesi esastır. Ahlakımız, kültürümüz, inancımız bunu gerektirir. Size ne kadar saygı göstersek azdır. Sizlerin sağlık huzur içinde hayatını sürdürmeleri çok önemli.” diye konuştu.

Milli Savunma Bakanı Akar'dan otobüs benzetmesiyle

“Millet, devlet olarak yaraları biz saracağız”

Bir huzur evi sakininin depremzede olduğunu, Kahramanmaraş’tan geldiğini belirtmesi üzerine Akar, geçmiş olsun dileklerini ileterek, “Millet, devlet olarak yaraları biz saracağız.” dedi.

Akar, çalışmaların süratle devam ettiğini aktardı.

Milli Savunma Bakanı Akar'dan otobüs benzetmesiyle
Hulusi Akar:
Hulusi Akar:
Hulusi Akar:
Hulusi Akar:
Hulusi Akar: