Hulusi Akar, Hatay’da depremzedeleri ziyaret etti

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Arsuz ilçesinde depremden sonra başlayan ve devam eden çalışmaları inceleyerek, afetzedelerin taleplerini dinledi, sohbet etti.

Hulusi Akar, Hatay'da depremzedeleri ziyaret etti

Kahramanmaraş depreminden sonra yaraların sarılması için tüm imkanlar seferber edilmiş şekilde çalışmalar devam ediyor.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberindeki Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ile depremlerden etkilenen Hatay’daki faaliyetlerine devam ediyor.

Hulusi Akar, Hatay'da depremzedeleri ziyaret etti

Depremzedelere ziyaret

Bu kapsamda Antakya’da incelemelerde bulunan Akar, Arsuz ilçesine geçerek depremin yaralarının sarılmasına yönelik devam eden çalışmaları inceledi.

Akar, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Koordinasyon Merkezi’nde çalışmalara ilişkin bilgi aldı. Buradan çadır kente geçen Akar, depremzedelerle bir araya geldi, taleplerini dinledi ve çocuklarla ilgilendi.

Hulusi Akar, Hatay'da depremzedeleri ziyaret etti

“Devlet, millet olarak bir ve beraberiz” 

Çadır kentteki sosyal markette de incelemelerde bulunan Bakan Akar, daha sonra depremzedelerin kullanımına açılan, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ait Gülcihan ve Uluçınar özel eğitim merkezlerine geçti. Depremzedeler, Bakan Akar’a askeri kampların kendilerine açılmasından duydukları memnuniyeti dile getirdi. 

Akar da “Devlet millet el ele, omuz omuza hep beraber bu yaraları hep beraber saracağız. Devlet, millet olarak bir ve beraberiz” dedi.

Bakan Akar, Hatay'da depremzedelerle görüştü #3
Bakan Akar, Hatay'da depremzedelerle görüştü #4
Bakan Akar, Hatay'da depremzedelerle görüştü #5
Bakan Akar, Hatay'da depremzedelerle görüştü #6