HÜDA PAR’dan Mansur Yavaş’a suç duyurusu

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın HÜDA PAR hakkında söylediği terörist sözleri mahkemelik oldu.

HÜDA PAR'dan Mansur Yavaş'a suç duyurusu

AA

HÜDA PAR’dan yapılan açıklamaya göre, suç duyurusu dilekçesi, partinin Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu adına parti avukatlarınca Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına verildi.

Suç duyurusu dilekçesinde Yavaş’ın, 19 Nisan’da Sinop mitingindeki “Terörist teröristtir, bunun PKK’lısı, HÜDA PAR’lısı ayrımı olmaz. Hepsine de karşıyız, hepsinin de kökünü kazırız.” sözleri hatırlatıldı. “

“Özür dilemeye davet ediyoruz”

Yavaş’ın bu sözleriyle HÜDA PAR’ı bir terör örgütüyle birlikte anarak ve bir terör örgütü gibi yansıtarak partiye gönül vermiş on binlerce insanı hedef gösterdiği ve halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama suçunu işlediği” savunulan dilekçede, Mansur Yavaş ve benzer üslup takınan arkadaşlarını, HÜDA PAR’a karşı sarf etmiş oldukları sözler nedeniyle siyasi ahlakın gereği olarak özür dilemeye davet ediyoruz.” ifadesi kullanıldı.

“Dava omzumdaki şeref madalyasıdır”

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da HÜDA PAR’ın Sinop mitingindeki konuşması nedeniyle hakkında suç duyurusunda bulunmasına ilişkin “Türkiye ve Türk Milleti ile sorunu olan bir oluşumun hakkımda açtığı dava omzumdaki şeref madalyasıdır. Milletimizin değerleriyle kavga eden kim olursa olsun mücadelemiz son nefesimize kadar devam edecektir.” dedi.

HÜDA PAR'dan Mansur Yavaş'a suç duyurusu