Faik Öztrak: Taptaze bir güçle, milletimizin huzuruna çıkacağız

CHP MYK toplantısının ardından konuşan Parti Sözcüsü Faik Öztrak, “Şimdi ayağa kalkmak, yenilenmek, önümüzdeki kısa sürede yerel seçimlere hazırlanmak durumundayız. Taptaze bir güçle, milletimizin huzuruna çıkacağız” dedi.

Faik Öztrak: Taptaze bir güçle, milletimizin huzuruna çıkacağız

DHA

ENSONHABER’İ TWİTTER’DA TAKİP EDEBİLİRSİNİZ

CHP Merkez Yönetim Kurulu, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun başkanlığında toplandı.

Toplantıda CHP’nin yerel seçimlere yönelik stratejisi ele alındı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanan Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısının ardından basın toplantısı düzenledi.

“Hedefimiz oyumuzu 35 milyona çıkarmak”

İçe kapanmamanın ve yılgınlığa kapılmamanın gerektiğine dikkat çeken Öztrak şu ifadeleri kullandı:

Şimdi ayağa kalkmak, yenilenmek, önümüzdeki kısa sürede yerel seçimlere hazırlanmak durumundayız. Örgütlerimizi yenileme süreci de hızla ilerliyor. İl kongrelerimizin ardından Parti Meclisimizin uygun gördüğü en kısa sürede tüzüğümüzü ve parti programımızı da yenileyecek kurultayımızı toplayacağız. Taptaze bir güçle, milletimizin huzuruna çıkacağız. Bir yandan da yerel yönetim seçimleri için çalışıyoruz. En iyi, en uygun, yöre halkının içine sinecek, belediye başkan adaylarını belirleme çalışmaları hızla ilerliyor. Bir yandan da bu güne kadar sosyal demokrat belediyecilik anlayışımızla yaptığımız gibi iktidarın zamlarla canına tak dedirttiği milletimizin derdine derman olacak yerel projelere de çalışıyoruz Hedefimiz 25,5 milyon oyu 30 milyona, 35 milyona çıkarmak. Bize oylarını veren, vermeyen her partiden, düşünceden, görüşten hükümetin ezdiği milyonların hakkını savunmak.

Faik Öztrak: Taptaze bir güçle, milletimizin huzuruna çıkacağız

“Halka hizmet dönemi başlamıştır”

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Öztrak, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Akbelen’de CHP’nin yeni bir Gezi Parkı olayı çıkartmaya çalıştığı yönündeki sözlerine ilişkin, “Hiçbir CHP’li, mafya liderleri ile kol kola fotoğraf çektirmemiştir. CHP’ye geçen belediyelerde fetret dönemi sona ermiş, halka hizmet dönemi başlamıştır. Belediyelerin Cumhur İttifakı’na geçmesi meselesine gelince de aç tavuk kendini darı ambarında sanırmış.” dedi.