Devlet Bahçeli: Gelecek yine bizim olacak Allah’ın izniyle

Malatya’da konuşan MHP Lideri Devlet Bahçeli, 1.5 yıl içinde bir araya gelemeyenlerin bu afeti kaldırabilecek gücü olmadığını belirtti.

Devlet Bahçeli: Gelecek yine bizim olacak Allah’ın izniyle

ensonhaber.com

MHP Genel Başkanı Bahçeli, Malatya Deprem Konutları Temel Atma ve 1442 Konut, 250 Köy Evi ile 47 Dükkan Anahtar Teslim Töreni’nde konuştu.

Devlet Bahçeli’nin konuşmasından öne çıkan satır başları şu şekilde:

“Çok muhterem Cumhurbaşkanım, aziz Malatyalılar mübarek bir günde hayırlı bir adımın atılışında sizlerle olmaktan mutluluk duyuyorum.

Büyük üzüntümüz var, özellikle 11 ilimizde bu acılarımız daha da büyük olmuştur. Böyle bir dönemi millet olarak artık yavaş yavaş aşıyoruz. Türkiye normalleşiyor, devletimiz güçlü yönetimimiz kararlı ve milletimizde büyük bir kaynaşma içerisindedir. Gelecek yine bizim olacak Allah’ın izniyle.

Hepiniz mutlu olacaksınız hepiniz bu ülkenin güler yüzlü insanları ola cansınız. Bunu Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi gerçekleştirmektedir. 1.5 yıl içinde bir araya gelemeyenler bu büyük afeti ortadan kaldırabilecek güce sahip değildir. Milletimiz huzuru için, büyük bir Türkiye için Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin devam etmesinde hayır vardır.

Meclis geçmişte vardı ama Cumhur İttifakı 5 yıldır başarıyla burada.”

Ayrıntılar geliyor…