Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu ülkede hizmet etmek her babayiğidin harcı değildir

Kocaeli Şehir Hastanesi2nin açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 21 yılda yapılan hizmetlerden bahsetti. Erdoğan, “Bu ülkede hizmet etmek her babayiğidin harcı değildir” dedi.

ensonhaber.com

Türkiye’nin sağlık alanındaki en önemli reformlardan biri olan şehir hastaneleri, binlerce vatandaşa şifa oluyor.

Son teknoloji ürünü cihazlara ve yeterli altyapı donanımına sahip hastanelerle sağlıkta adeta devrime imza atılıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “hayalim” dediği şehir hastaneleri, hizmete girmeye devam ediyor.

Açılışı Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptı

Bu çerçevede Kocaeli Şehir Hastanesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımlarıyla hizmete girdi.

Törende konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı konuşmada önemli mesajlar verdi.

“Bu ülkede hizmet etmek her babayiğidin harcı değildir”

Muhalefetin asılsız ithamlarına yönelik konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye’nin 21 yılda elde ettiği demokrasi ve kalkınma kazanımlarına bakarak esip gürlüyorlar, bu ülkede hizmet etmek her babayiğidin harcı değildir.” dedi.

“Bay Bay Kemal sen hayatında böyle hastane gördün mü?”

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun SSK Müdürü olduğu dönemdeki faaliyetlerini hatırlatan Erdoğan, “Bay Bay Kemal sen hayatında böyle hastane gördün mü? Senin SSK genel müdürü olduğun zaman hastanelerimizin hali ortadaydı.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu ülkede hizmet etmek her babayiğidin harcı değildir

“Neydi o hastanelerimizin hali, neydi o kepazelikler”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkan satır başları şu şekilde:

Bugün yine adı koca, gönlü yüce tabiatın ve tarihin şehri Kocaeli’nin tüm güzel insanlarına buradan selamlarımı gönderiyorum. Açılışını yapmak üzere bir araya geldiğimiz elhamdülillah Kocaeli Şehir Hastanemiz ile diğer yatırımların hayırlı olmasını diliyorum. Bay bay Kemal sen hayatında böyle hastane gördün mü? Senin SSK genel müdürü olduğun zaman hastanelerimizin hali ortadaydı. Rahmetli Savaş Ay hayatta olsaydı da onunla yaptığı programları bir daha görseydik. Neydi o hastanelerimizin hali, neydi o kepazelikler. Hastanelerde hastalarımız rehin alınır veya rehine alınır oralarda ölürlerdi. Hatırlıyor sunuz o günleri değil mi? O zaman SSK’nın başında bay bay Kemal vardı. Bunlara bu vatan teslim edilir mi? Afedersiniz 5 koyunu güdemeyecek olanlara bu vatan teslim edilebilir mi?

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu ülkede hizmet etmek her babayiğidin harcı değildir

“Yaradılanı severiz yaradandan ötürü anlayışı ile seviyoruz”

Hele hele kadeşlerim Kandil’e bu ülke teslim edilir mi? Terör örgütüne bu ülke teslim edilir mi? İşte dün Diyabakır’daydık. Diyarbakır’da orada vatandaşlarımızın bize yakarışlarını gördük. Ne dedile biliyor musunuz? Başkanım, ne olur bizi bunların eline bırakmayın. Siz bizi bırakmadıktan sonra biz sizi bırakır mıyız? Biz bunların nemenem olduğuun biliyoruz. Kandil bizim Diyarbakır annelerimizin yavrularını kaçırdı mı? Hatta Diyarbakır’da bu şimdi Edirne’de olan bir Selo var ya… 51 Kürt kardeşimizi bunlar öldürdü mü? Hatta bu gençlerin üzerinden arabayla geçtiler. Bunları bu şekilde öldürdüler. Onlar da Kürt’dü. Siz hani Kürtlere kıymet biçiyordunuz ne oldu? Bunların dedi Kürt felan değil. Açık söylüyorum onlar ne kadar Kürt ise biz o kadar Türk’üz böyle bir durumumuz var. Biz Kürdü, Türkü, Lazı, Çerkezi, Abazası, Boşnağı ile tüm kardeşlerimizi yaradılanı severiz yaradandan ötürü anlayışı ile seviyoruz. Bizde ayrım yok. Bizde bölücülük yok.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu ülkede hizmet etmek her babayiğidin harcı değildir

“Dalga geçtikleri hastane inşallah 1,5 ay içinde hizmete girecek”

Bugün Kocaeli Şehir Hastanemiz Allah’a hamdolsun bin 218 yatağı ile deprem izolatörlü modern inşası ile her türlü imkana sahip birimleri ile gerçekten şu anda bakıyorum iftihar ediyorum. Rabbime hamdolsun bize böyle bir hastaneyi Kocaeli’mize de yapmayı nasip etti. Ben şimdi buradan sesleniyorum. Ülkemizin parası olanlarına artık hastalarınızı Cleveland’a göndermeyin işte Cleveland burada. Doktorsa elhamdülillah doktorlarımız da onlardan geri değil. Modernite ise burada. Hasta bakıcısıyla bütün elemanlarıyla muhteşem bir hastane.

Şimdi sırada İzmir var. İzmir’i de inşallah bayram öncesi yetiştirmeye çalışacağız. Orayı da açacağız. İstanbul’da Çam Sakura muhteşem bir hastane. 45 günde o Covid’in olduğu dönemde Atatürk Havalimanı’na tuttuk Murat Dilmener Hastanesi’ni yaptık. Pakize Öz Hastanesi’ni Anadolu Yakası’nda yine 45 günde yaptık. Türkiye’yi sağlık alanında sadece kendi vatandaşlarına hizmet etmekle kalmayıp küresel bir cazibe merkezine dönüştürmekte kararlıyız. Bugün dünyanın neresinde yaşarsa yaşasın vatandaşlarımız sağlık hizmetleri için ülkesini tercih ediyor. Aynı şekilde yabancıların ülkemize olan ilgisi de giderek artıyor. Sağlık alanında kurduğumuz örnek alt yapının, yaptığımız sistem reformunun, halen güçlendirmeyi sürdürdüğümüz insan gücünün kıymetini milletimiz gayet iyi biliyor. Buna karşılık muhalefet hergün yeni bir yalan ve iftira ile bu hizmetlere, bu eserlere saldırmayı sürdürüyor. Geçtiğimiz haftalarda Hatay’da inşasına başladığımız hastanenin temelinden bir fotoğraf karesi ile kendi aklınca bizi ters köşe yapmak isteyen bir kendini bilmez vardı. İşte o hastane inşallah 1,5 ay içinde hizmete girecek. Bakalım dalgasını geçtikleri temelin üzerinde yükselen hastane açıldığında bunu yapanlar çıkıp milletimizden özür dileme onurunu gösterebilecek mi?

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu ülkede hizmet etmek her babayiğidin harcı değildir

“Türkiye depremlerinin altından devletinin gücü sayesinde kalktı”

Biliyorsunuz CHP genel başkanının kariyerinin önemli bir bölümü de şehir hastaneleri ile uğraşmakla geçti. Salgın ve deprem dönemlerinde bu hastanelerin ne kadar hayati öneme sahip olduğunu hep beraber gördük. Türkiye asrın felaketi 6 Şubat depremlerinin yükünün altından devletinin gücü, kurumlarının kapasitesi, insanlarının fedakarlığı sayesinde ayağa kalktı. Sanıyorlar ki bu işler kendi kendine oluyor. Kendi kendine yürüyor. Türkiye’nin 21 yılda elde ettiği demokrasi ve kalkınma kazanımlarına bakarak esip gürlüyorlar.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu ülkede hizmet etmek her babayiğidin harcı değildir

“21 yıldır her gün işte bu mücadeleyi verdik”

Fakat eski Türkiye’nin düzeni buna uygun değildi. Arada rahmetli Menderes ve Özal gibi gayret sahibi liderler çıkmış olsa da düzen ülkemizin geri bırakılması, milletimizin baskı ve zulümle potansiyelinden uzak tutulması üzerine kuruluydu. Biz işte bu köhne düzeni değiştirdik. Milletimizin emanetini yere düşürmemek, mazlumların umutlarını diri tutmak için 21 yıldır her gün işte bu mücadeleyi verdik. Unutmayın kaderin üstündeki kadere olan imanımızla önümüze çıkan hiçbir engele, kurulan hiçbir tuzağa, maruz kaldığımız hiçbir saldırıya aldırmadan yürüdür. Ne diyor şair, yürüyeceksin, millet yürüyecek arkandan. Sana selam getirdim Ulubatlı Hasan’dan. Bu inançla gözümüzü hedeflerimizden bir an bile ayırmadık.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu ülkede hizmet etmek her babayiğidin harcı değildir

“Proje diye ortaya koydukları şeylerin de yarısı yalan, yarısı yanlış konular”

Her gün yeni bir mücadelenin içindeyiz. Bu mücadele 14 Mayıs’ta Türkiye Yüzyılı’nın müjdesini milletimize dostlarımıza ve tüm insanlığa verme mücadelesidir. Hazır mıyız buna? Siz hazırız derseniz bu iş biter. Attığımız her adımda olduğu gibi Türkiye Yüzyılı vizyonumuzun da önüne türlü türlü engeller çıkarmak için çalışıyorlar. Ne yaptı bu muhalefet? 7’li bir masa kurdular, kumar masası, yetmedi PKK’sından FETÖ’suna tüm terör örgütleriyle anlaştılar. O da yetmedi emperyalistlerin, tefecilerin desteğini aldılar. Dikkat ederseniz bu koalisyonda her şey var. Ne ararsan bulunur derde devadan gayrı. Ama milletin kendisi yok. Vizyon zaten yok. Program deseniz bunların aklı o kadarına zaten ermez. Proje diye ortaya koydukları şeylerin de yarısı yalan, yarısı yanlış konular. Bir kısmı da bizim zaten yaptığımız işler. Bunların yaptığı bir şey yok. Ne eğitimde, ne sağlıkta, ne adalette, ne emniyette, ne ulaşımda, ne tarımda, ne diplomaside, ne uluslararası münasebetlerde bunların yaptığı bir şey yok. Dolayısıyla bunların ülkeye ve millete herhangi bir vaatleri bulunmuyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu ülkede hizmet etmek her babayiğidin harcı değildir

“Merkez Bankamızın rezervi hamdolsun 100 milyar doların üzerinde”

Tek yapacakları iş, ortaklarının altlarına birer Cumhurbaşkanı Yardımcılığı koltuğu çekmek. Mavi boncuk dağıttıkları herkese bakanlık vermek. Kamudan atılan teröristleri yeniden devlete doldurmak. Hazineyi tam takır edip ülkeyi yeniden işçi, memur ve emekli maaşı ödeyemez hale getirmek. Bunlar geçmişte bunu yaptılar hatırlayın. Bunları ödeyebilmek için Türkiye’yi tekrar eski hazinenin başındakiyle beraber şu anda bir sözcüleri var ya otelde kapalı kapılar arkasında IMF ile görüştüler. Peki biz ne yaptık? Şu anda masanın etrafında olanların bir tanesi benim bir zamanla bakanımdı. Hatırlıyorsunuz değil mi? Şimdi Davos’ta oturduk IMF’nin başındaki ile konuşuyoruz. O şimdi 6’lı masanın etrafında olan kişi de o zaman benim bakanım. Dedim ki, IMF’nin başındaki zata bak dedim ikide bi Türkiye’ye adamlar gönderiyosunuz, Türkiye’yi ben yönetiyorum siz değil. Siz taksitlerinizi almaya alıyor musunuz? Alıyorsunuz, 2013’e kadar devam ettik ve 2013’te yaptığımız bu görüşmeden sonra 2013’te bu ödemeyi bitirdik IMF’yi Türkiye’den defettik. Ama CHP’ye sorarsan ne diyor? IMF ile oturup konuşmak lazım. O sizin işiniz. İşte 6’lı masa. Rabbim zaten size bu fırsatı vermeyecek. Biz IMF ile değil biz kendi kendimize yeteriz. 23,5 milyar dolar olan IMF borcunu 2013’te sıfırldık. O zaman Merkez Bankamızın rezervi 27,5 milyar dolardı. Şimdi hamdolsun 100 milyar doların üzerinde.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu ülkede hizmet etmek her babayiğidin harcı değildir

“FETÖ’cülere ve PKK’lılara sizi devlete geri alacağız diye kendileri söz vermedi mi?”

Yaptıkları yatırımlar ve sağladıkları istihdamla ülkenin büyümesine katkıda bulunanları bunlar huzursuz ederler. Şimdi çıkıp buna itiraz edecekler. Oysa bunların hepsi de kendilerinin söylediği işler. Bu kadar 10-11 tane büyükşehir belediyeniz var. Acaba ne yapıyorlar? Yaptıkları bir şey var mı? İstanbul’da yaptıkları bir şey var mı? Ankara’da yaptıkları bir şey var mı? İzmi’de yaptıkları bir şey var mı? Yok, yapamazlar yaparsa Cumhur İttifakı yapar. Şimdi bunlar bir şey yapıyorlar her ortağa bi cumhurbaşkanı yardımcılığı vereceğiz diye kendileri söylemedi mi? Daha şimdiden her gittiği yerde bakanlık dağıtmaya kendisi başlamadı mı? FETÖ’cülere ve PKK’lılara sizi devlete geri alacağız diye kendileri söz vermedi mi? Düşünebiliyor musunuz burası bir hukuk devleti. Bu hukuk devletinde afedersiniz mahkumları şimdi tekrar dışarı alacaklar. Selo’yu çıkaracaklarmış. Çocuk katilini çıkaracaklarmış. Benim milletim bu çocuk katilini dışarı çıkarma sözü verenlerle beraber olur mu? Bu Selo ile beraber olur mu? İşte onun için 14 Mayıs’a kaldı 28 gün durmak yok yola devam.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu ülkede hizmet etmek her babayiğidin harcı değildir

“Biz bugüne kadar milletimizin ferasetine, irfanına, dirayetine hep güvendik”

Yurt dışından bay bay Kemal 300 milyar dolar getireceğim diyerek ülkeyi tefecilere kendisi pazarlamıyor mu? Sen devlet yönetmek nedir bilmezsin, anlamazsın. Kim sana bu sözü veriyor? Sen hangi makamdasın da şu anda tefeciler sana böyle bir parayı vereceğinin sözünü veriyor. Dünyada böyle bir şey var mı? Biz devlet yönetiyoruz devlet. 20 yıldır elhamdülillah bu devleti yönettik, yönetiyoruz. Peki sen bakkal dükkanı bile yönetmedin. Bu tefeciler 2 gün sonra alacakları için devletin gelirlerine el koyunca işçi, memur ve emekli maaşlarını kim ödeyecek? Geçmişte öyle olmadı mı? Memurların maaşını ödeyemez hale gelmediler mi? Yatırımcılar köşelerine çekildiğinde yeni teknoloji ve üretim tesislerini kim kuracak? Oralarda çalışmak için sabırsızlanan gençlerimize istihdamı kim sağlayacak? Bu listeyi uzatmak mümkün fakat mesele 14 Mayıs’ta milletimizin hangi siyaset dilini, hangi siyasetçi modelini tercih edeceğidir. Bir yanda bizim eser ve hizmet siyasetimiz var. Diğer yanda bay bay Kemal’in yalan, iftira ve yıkım siyaseti var. Bir tarafta ilkeler ve mevkureler birliği olan Cumhur İttifakı var. Diğer tarafta tamamen proje mahsulü 7 ortaklı bir kumar masası var. Biz bugüne kadar milletimizin ferasetine, irfanına, dirayetine hep güvendik. Hamdolsun hiç de hayal kırıklığına uğramadık. 14 Mayıs’ta da milletimizin en doğrusunu yapacağına yürekten inanıyorum.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu ülkede hizmet etmek her babayiğidin harcı değildir

“Kocaeli’ye 150 milyar liranın üzerinde yatırım yaptık”

Bugün şehir hastanemiz ile birlikte kurumlarımızın ve belediyelerimizin tamamladığı çok sayıda yatırımında açılışını yapıyoruz. Eğitimde, sağlıkta, sosyal hizmetlerde şehrimize kazandırdığımız eserlerin resmi açılışını buradan gerçekleştiriyoruz. Kocaeli’ye 150 milyar liranın üzerinde yatırım yaptık. Ne kada özetlersek özetleyelim hizmetlerimiz anlatmakla bitmiyor. Hatırlarsanız bundan yaklaşık 8 ay önce Kocaeli’ne geldiğimde sizlere sandık başına giderken lütfen karşınıza çıkan adaylara şu gözle bir bakın demiştim. Bu isimlerden hangisi ülkenin sorunlarını çözebilir diye sormuştum. Bu isimlerden hangisi ülkeyi bölgesel ve küresel mücadelelerden başarıyla çıkartabilir diye sormuştum. Bu isimlerden hangisi evlatlarımıza daha iyi bir Türkiye, daha iyi bir gelecek bırakmamızı…

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu ülkede hizmet etmek her babayiğidin harcı değildir

“Türkiye Yüzyılı’nı kime emanet edersiniz?”

İşte seçimin arifesinde cumhurbaşkanı adayı olarak şu anda karşınızdayım. Cumhur İttifakı’nın milletvekilleri olarak karşınızdayız. Şimdi aynı soruları yine soruyorum. Bu soruyu sadece size değil, milletimizin tamamına soruyorum. İşte adaylar, işte başarıla, işte vizyonlar, işte sandık, işte cumhuriyetimizin yeni asrına adını verdiğimiz Türkiye Yüzyılı’nı kime emanet edersiniz? Gözünüzün nuru evlatlarınızın istikbalini kime emanet edersiniz? Hayallerinizi hayata geçirmek için ülkenin yönetimini kime teslim edersiniz? Ülkenizi siyasi, ekonomik, askeri, diplomatik gücü ile dünyada hak ettiği yeri alması için kime güvenir siniz? Lütfen bu soruların cevabını aklınıza ve vicdanınıza danışarak verin ve kararınızı ondan sonra belirleyin.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu ülkede hizmet etmek her babayiğidin harcı değildir

“Bu seçim Türkiye’ye 21 yıldır eser ve hizmet üretenlerle, 21 yıldır laftan başka hiçbir icraatları olmayanların seçimidir”

Türkiye Yüzyılı vizyonumuzun sadece lafla olmadığını ispatladık. İşte Togg’u gördünüz değil mi? TCG Anadolu’yu gördünüz değil mi? İHA’ları beğendiniz mi? SİHA’ları beğendiniz mi? Akıncı’yı beğendiniz mi? Kızılelma’yı beğendiniz mi? Gümbür gümbür gidiyoruz. Daha da yapacağız. Daha güzellerini yapacağız. Çünkü bu millete bunlar yakışır. Onun için bu seçim Türkiye’ye 21 yıldır eser ve hizmet üretenlerle, 21 yıldır laftan başka hiçbir icraatları olmayanların seçimidir. Ülkeyi yönettiğimiz sürece kimi alanlarda belki eksiklerimiz olabilir, hatalarımız olabilir. Hepsine de eyvallah. Ama ülkemizin kalkınması, büyümesi, gelişmesi için gece gündüz çalıştığımızı kimse inkar edemez.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kocaeli Şehir Hastanesi'nin açılışına katıldı