Cumhurbaşkanı adaylarının propaganda konuşmasının sırası belirlendi

14 Mayıs’taki seçimlerde Cumhurbaşkanı adayları ve siyasi partilerin TRT’deki 10’ar dakikalık propaganda konuşmalarının yayın ve zaman sıraları kura ile belli oldu.

Cumhurbaşkanı adaylarının propaganda konuşmasının sırası belirlendi

DHA

Türkiye, 16 gün sonra sandığa gidiyor.

Bu süreçte sahada çalışmalar yürütülürken, Cumhurbaşkanı adaylarının programları da şekillenmeye başlıyor.

Heyecanın giderek arttığı dönemde, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) adayların ve siyasi partilerin TRT’de gerçekleştireceği propaganda konuşmalarının sıralamasını belirledi.

Kura çekimi yapıldı

7 Mayıs ve 13 Mayıs günü yapılacak olan 10’ar dakikalık propaganda konuşmalarının yayın sıraları için kura çekimi yapıldı.

Buna göre; TRT’deki birinci programın ilk konuşmasını Kemal Kılıçdaroğlu, ikinci konuşmasını Sinan Oğan, üçüncü konuşmasını Muharrem İnce ve son konuşmasını Recep Tayyip Erdoğan yapacak.

İkinci programda ise sırasıyla; Muharrem İnce, Kemal Kılıçdaroğlu, Sinan Oğan ve Recep Tayyip Erdoğan konuşacak.

Cumhurbaşkanı adaylarının propaganda konuşmasının sırası belirlendi

Partilerin propaganda yapma sırası

YSK tarafından siyasi partilerin yapacakları propaganda konuşmaları da kurayla belirlendi.

Buna göre sırasıyla; Yeniden Refah Partisi, Halkın Kurtuluşu Partisi, Adalet Partisi, Güç Birliği Partisi, Anavatan Partisi, Hak ve Özgürlük Partisi, Adalet Birlik Partisi, Memleket Partisi, Adalet ve Kalkınma Partisi, Türkiye İşçi Partisi, Vatan Partisi, Büyük Birlik Partisi, Türkiye Komünist Hareketi, Milli Yol Partisi, Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi, Yenilik Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi, Zafer Partisi, Türkiye Komünist Partisi, Millet Partisi, Sol Parti ve Genç Parti temsilcileri 10’ar dakikalık konuşma yapacak.

13 Mayıs’ta sırayla konuşma yapacak partiler

İkinci programda ise sırasıyla; Yenilik Partisi, Anavatan Partisi, Adalet Partisi, Genç Parti, Güç Birliği Partisi, Millet Partisi, Büyük Birlik Partisi, Halkın Kurtuluşu Partisi, Vatan Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi, Türkiye Komünist Hareketi, Memleket Partisi, Türkiye Komünist Partisi, Yeniden Refah Partisi, Milli Yol Partisi, Sol Parti, Adalet ve Kalkınma Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi, Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi, Zafer Partisi, Türkiye İşçi Partisi, Adalet Birlik Partisi, Hak ve Özgürlükler Partisi temsilcileri konuşacak.

İkinci tura kalması durumunda 24-27 Mayıs arası konuşacaklar

Ayrıca, televizyonda yayımlanacak propaganda konuşmalarında Türk bayrağı ve konuşmayı yapan siyasi dışında hiçbir görüntüye yer verilmeyecek.

Konuşmacılar ceket giymek ve kravat takmak zorunda olacak.

Seçimin ikinci tura kalması halinde ise adaylar 24 Mayıs-27 Mayıs arasında konuşacaklar.

İkinci tura kalan adaylar için ise 22 Mayıs’ta konuşma sırası için YSK’da tekrar kura çekimi yapılacak.

Cumhurbaşkanı adaylarının propaganda konuşmasının sırası belirlendi #1